Rozmiar ubrań a odchudzanie

Współczesne młode kobiety stale wręcz marzą o zrzuceniu zbędnych – według ich przekonania – kilogramów. Ponieważ na kobiecy upór nie posiada lekarstwa, coraz w znaczącej liczbie sytuacji odchudzają się panie, którym w ogóle nie jest to potrzebne. Efekty, które miały być sukcesem, okazują się porażką i źródłem niepotrzebnych kłopotów.

Minusy odchudzania

Oprócz nieprzyjemnościami zdrowotnymi, ukazują się też bardziej przyziemne, które doskwierają codziennymi. W większości okazuje się, że po „zrzuceniu” paru kilogramów wymarzone dotąd ubrania w miniaturowych rozmiarach wcale nie leżą tak doskonale jak powinny. Rozczarowanie i frustracja w tak zaistniałych okolicznościach są nieuniknione.

To są jednak historie z serii „ku przestrodze” i spotykają osoby, które poddają się dietom odchudzającym bez żadnej konieczności. Jednak wszyscy, którzy słusznie – dla swojego zdrowia i wyglądu – decydują się na dietę odchudzającą, czynią to z różnych pobudek.

Jednym z powodów jest swoiste upokorzenie, jakiego doświadcza kobieta – wszak panie są dużo bardziej wrażliwe na punkcie swojego wyglądu – zmuszona do zakupu ubrań w sklepie oferującym odzież wyłącznie w rozmiarach XXL. Nie trzeba chyba przekonywać, że w dobie mody na filigranową figurę, panie o nieco większych rozmiarach nie czują się komfortowo. Do tego przykrego uczucia znacznie przyczynia się jeszcze opinia społeczeństwa, które często na ulicy patrzy na człowieka w nieco większych rozmiarach jak na swoisty wybryk natury.

CZYTAJ Tabletki na odchudzanie – czy są nam naprawdę niezbędne do odchudzania?

Choć obydwa wymienione przykłady nie świadczą o nas najlepiej, dają jednakże w znaczącej liczbie przypadków motywację do utraty zbędnych kilogramów, co z kolei jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, choćby ze względów zdrowotnych. Okazuje się więc, że rzecz tak banalna jak rozmiar garderoby ma możliwość posiadać wpływ na czyjeś życie i zdrowie.

Sentyment do ubrań?

Więc świat, w którym powierzchowność jest podstawą opinii o danym człowieku, nie jest aż tak do końca zły. Jednak jak we Tobie, tak i w odchudzaniu trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Jeżeli już zatem okaże się, że w sklepie nie ma już rozmiaru dla Ciebie, to znaczy, że Twoje starania dietetyczne zaszły zdecydowanie za daleko. Rzecz dotyczy zarówno nieznacznych, jak również dużych rozmiarów.

Między rozmiarami ubrań a odchudzaniem istnieje jeszcze inna zależność. W większości wypadków osoby, które utraciły idealną dla siebie wagę z sentymentem przechowują ubrania w za małym już rozmiarze. Z zdarza się, że stają się one miernikiem postępów w diecie odchudzającej. Stan dietetycznej nirwany zostaje osiągnięty z chwilą, kiedy spodnie sprzed lat znów przekazują się doskonale. Na 100% dla tych, którym się nie powiodło nie będzie dobrze przetrzymywać za małe już ubrania.

Będą one niczym wielki wyrzut sumienia przypominały o dawnej świetności, stając się przyczyną frustracji. Jeżeli już więc szukasz inspiracji, która zmobilizuje Cię do funkcjonalnego odchudzania, poszukaj w szafie. Być możne znajdziesz tam ulubioną niegdyś sukienkę, której poprzez wiele lat nie mogłaś założyć. Pójdź do galerii handlowej, ma możliwość w chwili obecnej tam ujrzysz spodnie swego życia, które chwilowo będą nieosiągalne, niemniej jednak po zrzuceniu kilku kilogramów – kto wie?

Leave a Reply