Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?

Chciałabyś osiągnąć piękną sylwetkę, ale nie potrafisz zmusić się do regularnego ćwiczenia? Przedstawiamy kilka dobrych sposobów na to, jak zmotywować się do działania, co spowoduje, że regularny trening nie będzie dla Ciebie trudem. Nie musisz stosować się do wszystkich naszych porad. Wybierz te, które są według Ciebie najlepsze.

Podczas odchudzania realizacja naszych założeń nie jest możliwa bez odpowiedniej motywacji. Warto jest się w nią uzbroić.

Wyobraź sobie siebie w idealnej formie

Określ cel jaki chcesz osiągnąć i wyobraź sobie siebie za parę tygodni, miesięcy. Wyobraź sobie jakie korzyści niesie regularny trening, jak dobrze poczujesz się gdy Ty sama jak i inni będą mogli zobaczyć jak dobrze wyglądasz. Na pewno od razu zyskasz motywację, która da ci „kopa” do działania.

Stwórz plan działania

Jest to na pewno motywujące z powodu tego, że trzymamy się ściśle wyznaczonych godzin. Taki plan można przygotować w ciekawej formie, by po spojrzeniu na niego dobrze się kojarzył. Jeśli ćwiczenia na początku są dla Ciebie straszną męczarnią koniecznie spróbuj zaplanować je między innymi czynnościami, które sprawiają Ci przyjemność.

Współpraca z trenerem personalnym

Co prawda jest to kosztowne, ale dawka motywacji jaką niesie jest ogromna, szczególnie kiedy jest to kobieta, która ma idealne ciało. Jeśli będziesz regularnie korzystała z usług trenera ten na pewno nie pozwoli Ci zaprzepaścić swoich marzeń o pięknej sylwetce. Trener dobierze Ci najlepsze zestawy ćwiczeń, a także może doradzić co do diety. Jeśli kogoś stać na to, to naprawdę warto jest skorzystać.

Ciekawym pomysłem jest także mobilny trener. Na telefony jest mnóstwo aplikacji, które mierzą chociażby dystans jaki przebiegliśmy. Monitorując każdy nasz bieg zapisujemy czas i dystans jaki przebiegliśmy, co może powodować zastrzyk motywacji do pobicia dotychczasowego rekordu.

Pomiary ciała

Chociażby raz w tygodniu, w niedzielę rano. Jeśli już ćwiczysz, to jest to świetny sposób na to, by utrzymać motywację na dłużej. Mierząc poszczególne części ciała oraz wagę sprawdzamy z każdym tygodniem jaki progres zrobiliśmy. Zapisując efekty na dużej kartce, którą będziemy codziennie widywać (np na lodówce) utrzymamy chęć dalszego odchudzania.

Czytanie blogów o odchudzaniu

Często takie blogi oprócz diet czy najróżniejszych ćwiczeń posiadają wiele zdjęć przed i po. Jest to ogromna dawka motywacji, ponieważ jeśli komuś się udało, to dlaczego Tobie ma się nie udać? Można też przeczytać wiele poruszających historii z których można wyciągnąć mnóstwo cennych porad.

Treningi z partnerem

Jeśli Twój przyjaciel również chciałby zrzucić co nieco, to zaproponuj mu wspólne odchudzanie. Jest to bardzo motywujące, ponieważ możecie odgrywać pewnego rodzaju „wyścig”, w którym będziecie konkurować co do zrzuconej ilości kilogramów. Do tego wspólne treningi czy taka sama dieta doprowadzą was do tego samego celu.

Zapraszam również do zapoznania się z artykułem nt. tabletek na odchudzanie. Czy są nam potrzebne?

Leave a Reply